Evlilik Sitesi

Neden Evlilik Sitesi ?

Neden Evlilik Sitesi ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Neden Evlilik Sitesi ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Neden Evlilik Sitesi ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Neden Evlilik Sitesi ?

İnsanlar neden evlilik sitesini tercih eder ?

Bilgisayar aracılı iletişim ve online flört kavramının aşağı yukarı her ülkede görüldüğü, artık bunun mühim bir sektör haline gelerek, internette evlilik sitelerinin kurulduğu görülmüştür. Bu konu duyulduğu ilk andan bu yana bireylerin ilgisini çekmekte ve merak uyandırmaktadır

Evlilik sitesine üye olanların merak ettiği soru evlilik sitesinde evlenen var mı ? Birçok insanın özellikle de evlilik sitesine üye olan bireylerin merak ettiği bir sorudur evlilik sitesinden gerçekten evlenenler var mıdır ? Evlenen çiftler içinde gerçekten internetten mi tanışıp evlendiniz diye sorma gereksinimleri olur. Peki sizi şaşırtacak olan bu cevabı öğrenmek ister misiniz ?

Eski zamanlara gidelim internetin hatta telefonla iletişimin yaygın olmadığı zamanlara mektuplaşmak tanışmak isteyen çiftler için çözüm olan bir araç. Lakin yine bu zamanlarda birbirine görmeden görücü usulü ile evlenenlerin sayısı da bi hayli fazla. Teknolojinin geliştiği günümüze gelindiğinde ise artık insanlar kendi eşlerini kendileri görüp tanıyor ardından evlilik yolunda karar kılıyor. Bu tanışma herhangi bir yerde olduğu gibi internetin sunduğu çevrim içi sosyal ağlar ve daha çok evlilik sitelerinde de olabilmekte. Hatta her sene dünya çapında milyonlarca kişi internetten tanışıp evlenmekte. Gerçek şu ki bunu her evlilik sitesi için diyemediğimiz gibi her evlilik sitesinde üye olan insanlar içinde diyemeyiz. Bunun için üye bulunacağınız siteyi iyi araştırmalısınız. Sitenin üye sayısına sitede kullanılan fotoğraflara gerçekten evlenen çiftler varsa onlara ait yorumlara bakarak değerlendirme yapmanız gerekir. Temasa geçeceğiniz bireylerin profilini yine aynı özenle araştırmalı, temasa geçtiğinizde ise dikkatli, dürüst olmalısınız. Ülkemizde yapılan bir araştırmanın sonucu internet aracılığı ile tanışıp evlenenlerin rakamının her geçen gün arttığını göstermektedir. Üstelik bu bireylerin yarısına yakını internet üzerinden evlendiğini gizlese de şimdilerde evlenen bireylerin %40 ‘ı internet üzerinden tanışmaktadır.

Ülkemizde yapılan bir araştırma da; internet üzerinden yapılan evliliklerin, her geçen gün daha da arttığını göstermektedir. Günümüzde evlenen bireylerin hemen hemen %40 kadarı, internet üzerinden tanışmaktadır. Üstelik bu bireylerin aşağı yukarı yarısı evlilik siteleri üzerinden evlenmektedir.

Doğru evlilik için yalnızca aşk yetmez; dürüstlük, sevgi ve saygı da gerekir. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu