Gezilecek Yerler

Yeşilköy Pazarı – Bakırköy / İstanbul

Günümüzde sayıları ve ziyaretçileri olukça fazla olan ve halk arasında “Sosyete Pazarı” ve “Halk Pazarı” olarak bilinen pazarlardan Yeşilköy Pazarı. Ucuz ve kaliteli ürün arayışında olanların uğrak adreslerinden biri olan pazarda kıyafetten takıya, makyaj malzemesinden gözlüğe kadar pek çok ürüne ulaşmanız mümkün.

Yeşilköy Pazarı Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul Semt Pazarları gerek fiyatları gerekse de kaliteli ürünleri ile her zaman bolca müşteri bulan yerlerdir. Pazarlarda ürün çeşitliliği içerisinde kaybolmanız cabası. Tek tek her ürüne bakma, pazarlık, 3 al 2 öde kampanyaları ve değişik satış stratejilerine sahip esnafları ile pazarlar adeta bir eğlence yeri kadar keyifli ve renkli. Gelelim yazımıza konu olan Yeşilköy Pazarına.

Pazar her Çarşamba günü Florya – Yeşilköy arasında, Çiroz mevkisinde kuruluyor. Pazar daimi bir Pazar yeri olduğundan gezip alışveriş yapması oldukça pratik.

Pazarda daha çok tekstil ürünü satışı yapılmakta. Ancak aksesuar, makyaj malzemeleri, dekorasyon ürünleri de oldukça ilgi görüyor.

Hani yok yok derler ya o derece ürün çeşitliliği var bu pazarda. Çeyiz düzeninden tutun da küpe alanına kadar her türlü ihtiyaca hitap ediyor.

Günümüzde artık yok olmaya yüz tutmuş pazarlığımızı da yapınca değmeyin keyfimize.

Son olarak gezdik, yorulduk ve en nihayetinde acıktık. Buyrun sizi de Yeşilköy Pazarı gözlemecisine alalım. Ayranla birlikte iyi gider. Erenköy Sosyete Pazarı

Yeşilköy Pazarı Kurulduğu Gün ve Çalışma Saatleri

Her Çarşamba kurulan pazarı Sabah: 08:00 – Akşam: 20:00 saatleri arasında gezerek dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

Yeşilköy Pazarı Fotoğrafları

Yeşilköy Pazarı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Yeşilköy Mahallesi, Hamdullah Suphi Tanrıöver Sk. No:35, 34149 – Bakırköy /İstanbul

Nasıl Gidilir: Metrobüs İle; İncirli durağında indikten sonra öncelikle bakırköy meydanına gitmeniz gerekiyor. Buradan kalkan Bakırköy – Yeşilköy minibüslerini kullanarak pazara ulaşabilisiniz.

Minibüs İle; Bakırköy meydandan kalkan Bakırköy – Yeşilköy minibüsler Çarşamba günleri güzergahlarını değiştirip tam pazarın önünde sizleri bırakıyor.

Metro İle; Yenikapı – Havaalanı metrosunu kullanarak buraya gelmek için Bakırköy istasyonunda indikten sonra Bakırköy Meydan çıkışından çıkıp buradan kalkan Bakırköy – Yeşilköy minibüslerine binmeniz gereekiyor.

Otobüs İle; Yeşilköy Pazarı durağından geçen otobüs hatlarını kullanarak pazara ulaşmak isteyenlerdenseniz de; 73Y – BN1 – BN2 – BN3 hatlı seferleri kullanabilirsiniz.

Özel Araç İle; E5 üzerinden Bakırköy’e geldikten sonra yeşilköy tabellarını takip ederek Pazar yerine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu