Evlilik Sitesi

Tektaş Alırken Bilmeniz Gerekenler

Tektaş Alırken Bilmeniz Gerekenler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Tektaş Alırken Bilmeniz Gerekenler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Tektaş Alırken Bilmeniz Gerekenler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Tektaş Alırken Bilmeniz Gerekenler

Tektaş alırken nelere dikkat edilmeli ?

Tektaş yüzük erkek ve kadın içindeki aşk ve sevgiye anlam katan ve kattığı anlamları da taşıyabilen en mühim aşk simgelerinden biri olarak, bi hayli uzun süredir kullanılmakta, evlilik tekliflerinin vazgeçilmez şahidi olmaktadır.

İlişkileri bir üst düzeyye taşımak için ciddiyeti şıklık ve zariflikle birleştiren pırlanta tektaş modelleri ışıltıyı da bununla birlikte getirerek, sevginin zarifliğini üzerinizde taşımanızı sağlar. Günümüzde bu denli mühim olması aracılığıyla de bir çok değişik zevke, yaşa ve stile hitap edecek zenginlikte tektaş yüzük modelleri üretimi sağlanmaktadır. Bu kıymetli ve vazgeçilmez tektaş yüzüğü seçerken nelere dikkat edilmeli ?

-Tektaş alırken ilk kez gerçek tektaşı nasıl anlarım ? Gibi bir takım sorularınız olabilir. Burada mühim olan tektaş yüzüğünün bir mücevher şifrketinın tasarımı olmasıdır.

-Eğer tektaş yüzüğü bir düğün arefesinde satın alacaksanız bütçeniz için fiyatını dikkate almanızda yarar var.

-Renk durumu pırlantalarda harflerle anlatılır. Bu skala ’ya göre S ve Z arası renklidir kalite ve fiyat olarak çok düşüktür. N ve R arası da renkli beyazdır. K ile M arası çok hafif beyaz, I ile J hafif beyaz, H-G beyaz,  F,E ve D doğada az bulunan renksiz nadir pırlantalardır. Bu renk skalasına göre seçim uygulayabilirsiniz.

-Elmas yer altında çok uzun seneler basınç ve belirli bir ısıda oluştuğu için belirli çizikler bulunur. Bu çiziklerin birçoğu gözle görülmeyecek derecede ufaktür. En kıymetli grup FL – IF grubudur. Daha sonra VVS1-VVS2 onu takip eder. VS1-VS2 ve SI1 Türkiye’de bulabileceğiniz iyi bir renk ile rahatlıkla alabileceğiniz düzeyde temizliğe sahiptir. SI2-SI3, PI1, P2, P3 gibi ucuz ama kötü berraklıklardan ise uzak durmakta yarar var.

-Tektaş yüzük atın alırken pırlantasının kaç karat bulunacağına göre seçim yapılır. Buna göre fiyat belirlenir.

– Çok iyi bir kesim 0.20 karatlık bir yüzüğü 0.25  karat vasat kesilmiş bir pırlanta ile aynı  gibi de gösterebilir. Tektaş yüzüklerde genelde yuvarlak kesim tercih edilirken prenses, zümrüt, oval ve damla kesimde çok sık tercih edilen kesim çeşitlerindendir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu