Evlilik Sitesi

Nikah Başvurusundan Önce Bunları Mutlaka Bilmelisiniz

Nikah Başvurusundan Önce Bunları Mutlaka Bilmelisiniz, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Nikah Başvurusundan Önce Bunları Mutlaka Bilmelisiniz gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Nikah Başvurusundan Önce Bunları Mutlaka Bilmelisiniz ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Nikah Başvurusundan Önce Bunları Mutlaka Bilmelisiniz

Evlenecek çiftlerin evlilik işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için nikah başvurusundan önce bunları mutlaka bilmeleri gerekir.

Nikah İçin hangi belgeler gereklidir ? Evlilik işlemleri nasıl yapılır ?

Evlilik başvurusu işlemleri için gerekli belgelerin önceden bilinmesi ve tedarik edilmesi son anda oluşabilecek sorunlar için mühimdir. Peki bu belgeler nelerdir ?

Evlilik yani nikah günü almak için çiftlerden birinin ikametinin olduğu yahut nikahın kıyılacağı yerin bağlı olduğu belediyeye ait evlendirme dairesine başvuruda bulunulmalıdır. Eğer nikahın kıyılacağı evlendirme dairesi, çiftlerden birinin yahut ikisinin birden ikamet ettiği yerleşim yerinde değilse evlilik izin belgesi alınması gerekmektedir. Diğer belgeler ise;

-Kişilerin son medeni halini gösterir, fotoğraflı nüfus cüzdanlarının aslı.

– 3’er Adet Fotoğraf

-Sağlık Raporları; Evlilik için sağlık raporu işlemlerini bir sağlık kuruluşunda yapabilir ve bu tetkiklerin sonuçlarını aile hekimine onaylatarak, aile hekimi imzalı sağlık raporu alabilirsiniz.

-Tüm bu evrakların toplanmasından sonra 6 ay içinde başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu