Evlilik Sitesi

Nee! İnternetten mi Tanıştınız? Ön yargıları Kırın

Nee! İnternetten mi Tanıştınız? Ön yargıları Kırın, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Nee! İnternetten mi Tanıştınız? Ön yargıları Kırın gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Nee! İnternetten mi Tanıştınız? Ön yargıları Kırın ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Nee! İnternetten mi Tanıştınız? Ön yargıları Kırın

 

Her yıl internet üzerinden tanışan yüz binlerce çift evlilik yoluna adım atıyor. Her ne kadar yaygın bir durum olsa da toplumun bazı kesimleri internet üzerinden evliliğe soğuk bakabiliyor. Bu durum internet ilişkilerinin yaygın olduğu gerçeğiyle çelişse de çevrenizdeki insanlara eşinizle veya sevgilinizle internet üzerinden tanıştığınızı dile getirdiğinizde yadırganabilirsiniz. Böylesine bir durumda çevrenizdeki bireylerin internet ilişkilerine karşı önyargılarını yıkmak yine sizin elinizdedir.


İnternet İlişkilerinin Modern Çağın Bir İhtiyacı Olduğunu Vurgulayın

İnternet üzerinden tanıştığınızı duyan ve sizi bu yüzden yadırgayan insanlara öncelikli olarak internet ilişkilerinin modern çağın bir ihtiyacı olduğunu vurgulayabilirsiniz. Modern toplumun yeni sosyalleşme şekili olan sosyal platform veya evlilik siteleri gibi uygulamalar, her sene binlerce insanın tanışmasına ve evlenmesine olanak veriyor. Böylesine bir ortamda internet üzerinden tanışan çiftlerin birbirlerini zamanla daha iyi tanıdıkları da inkar edilemez bir gerçek olarak ön planda gözüküyor. İnternet ilişkileri yüz yüze ilişkilere göre daha fazla emek ve zaman istediğinden internet üzerinden tanışanların birbirlerini daha kapsamlı bir şekilde bir biçimde tanıdıklarını söylemek yanlış olmaz. Eğer internetten tanıştığınız için çevreniz aracılığıyla eleştiriliyorsanız bu gerçekleri onlara da aktarabilirsiniz.

 

Kendi Mutluluğunuzdan Örneklendirmeler Yapın

İnternet ilişkilerine dair önyargıların temelinde güven sorunu yatar. İnternetten tanışma olayına ön yargılı bakan insanlara kendi mutluluğunuzdan örneklendirmeler uygulayabilirsiniz. Ayrıca internetten tanışma sürecinin güven sorununi nasıl ortadan kaldırdığını da anlatabilirsiniz. İnternetten tanışma evresinin bi hayli uzun bir zaman olduğunu ve karşınızdaki insana olan güvenin sıra sıra inşa edildiğini belirtebilirsiniz. Tüm bunların bunun yanında internetten tanışan başka insanları örnek göstererek bu önyargıların üstesinden gelebilirsiniz.

 

Evlilik Programları ile Hiçbir Farkı Yok

Geçen senelerda ülkemizde bi hayli popüler olan evlilik programları, her sene yüzlerce çiftin tanışmasına ve evlenmesine ön ayak olan programlardı. Teorik olarak internetten tanışmanın bu gibi programlar üzerinden tanışmak ile hiçbir farkı bulunmamaktadır. Tam tersi bu gibi programlar tanışma sürecini herkesin gözü önünde gerçekleştirirken evlilik siteleri gibi uygulamalar özel ve karşılıklı olarak tanışmaya ön ayak olur. Bu bağlamda internet üzerinden tanışan çiftlerin kendilerini, evlilik programı gibi medyatik ve ticari programlardan tanışan çiftlere göre daha sorunsuz bir biçimde açıkladıklerini söylemek yanlış olmaz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu