Evlilik Sitesi

Karşımızdaki İnsanı Tanımaya Çalışırken Yapılacaklar

Karşımızdaki İnsanı Tanımaya Çalışırken Yapılacaklar, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Karşımızdaki İnsanı Tanımaya Çalışırken Yapılacaklar gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Karşımızdaki İnsanı Tanımaya Çalışırken Yapılacaklar ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Karşımızdaki İnsanı Tanımaya Çalışırken Yapılacaklar

Bir insanı tanımaya çalışmak gerçekten zorlayıcı bir zaman. Bazı zaman bize en yakın olan insanlar bile bizi davranışlarıyla biliyorlar. Böyle zamanlarda bir insanı gerçekten tanımanın zorluğunu daha net kavranış oluyoruz. Lakin yaşamımıza aldığımız bireylerin kişiliğistik özellikleri ile alakalı genel geçer kriterleri tanıma ve anlayabilme imanımız da mevcut. Bu paylaşımımızda da karşımızdakini tanırken dikkat etmemiz gereken şeylerin üzerinde duracağız.

 

Özellikle Çalkantılı Dönemlerde Tanımaya Özen Gösterin

Çalkantılı veya gergin zamanlarda karşınızdaki insan size karşı daha farklı davranabilir. Böyle dönemler karşınızdaki insanı daha yakında zamandan tanımanız için büyük bir fırsat teşkil eder. Bunun yanında onun sinirli ve gergin tavırlarını gözlemleyebilme olanağı elde edebilirsiniz. Sinirli ve gergin anlar aynı biçimde karşınızdaki insanla aranızdaki ilişkinin niteliğini de etkileyebilir. Başka nedenlerden kaynaklanan gerginlikleri size yansıtması gibi etkenler, karşınızdaki insanın size karşı ilerleyen zamanlarda daha katı davranacağının göstergesi olarak da tabir edilir. Bundan dolayı kontrolü erkenden elinize almanız ve onu gerekli konularda uyarmanız yararlı olacaktır.

 

Karşınızdaki İnsanın Hayat Görüşünü Sorgulayın

Hayatınızdaki insanı yalnızca gündelik olaylara verdiği tepkilerden yüzeysel olarak değerlendirmeyin. Onu daha derinlemesine tanıyabilmek adına sürekli olarak olarak onun hayat görüşünü sorgulayın. Aynı biçimde çevre bilincine sahip olup olmaması, hayvanlara ve doğaya iyi davranan biri olması gibi kriterleri de değerlendirmeye alabilirsiniz. Tüm bu etkenler uzun soluklu zamanda onun gerçekte nasıl biri olduğunu anlamanıza yol gösterecektır.

 

Onunla Uzun Süre Vakit Geçirmeye Çalışın

Onunla yalnızca gündelik buluşmalardan ziyade uzun süreli vakit geçirmenizi sağlayacak buluşmalar ayarlamaya çalışın. Bunun yanında onunla daha derinlemesine diyalog kurabilir ve iç dünyasını analiz etme fırsatı elde edebilirsiniz. Bunun bunun yanında, gündelik diyalog ve sohbetlerden ziyade daha felsefi veya manevi diyaloglar sürdürebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu