Bayan Arkadaş Bul

İsveç Vatandaşı ile Evlenmek

İsveç Vatandaşı ile Evlenmek, evlilik sitemizde İsveç Vatandaşı ile Evlenmek başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… İsveç Vatandaşı ile Evlenmek başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

İsveç Vatandaşı ile Evlenmek

Ben Cansel 37 yaşındayım İsveç vatandaşıyım. Neşeli Güler yüzlü biriyim, kova burcyum, SAYGI SEVGI ASK arıyorum. ( isveç vatandaşı ile evlenmek ) Burada doğup burada büyüdüm. Eski eşim de İsveçliyidi artık bir Türk ile evlenmek istiyorum. Kriterler onemli Iman gücü sabır sadakat teslimiyet olmalı karşımdaki kişide.

isveç vatandaşı ile evlenmek, isveç evlilik, isveç vatandaşı ile evlilik, isveç bayan bulmak, isveçli biriyle evlenmek

Cinsiyeti Kadın
Medeni Hali Boşanmış
Mesleği Ev Kadını
Ülke İsveç
Genel Bilgiler
Boyu 1.69 cm
Kilosu 76 kg
Vücut Tipi Balık Etli
Göz Rengi Kahve
Saç Rengi Siyah
Fiziksel Engeli Hayır
Eğitim Durumu Lise
Geliri Belirtmek İstemiyorum
Kimle Yaşıyor? Ailemle
Çocuk Durumu Çocuğum var ama benimle yaşamıyor
Çocuk İsteği Henüz düşünmedim
Sigara Kullanıyorum
Alkol Kesinlikle almıyorum
Burç Kova
Nasıl Bir Kişiliğe Sahip? Açık Görüşlü, Ailesine Düşkün, Dindar, Duygusal, Dürüst, Romantik, Sabırlı, Sorumluluk Sahibi, Titiz
Konuştuğu Diller Türkçe
Kuran-ı Kerim Okumayı biliyorum ve okuyorum
Namaz Kılıyorum
Oruç Tutuyorum
Hac Hacı olmayı istiyorum
Mezhebi Hanefi

isveç vatandaşı ile evlenmek, isveç evlilik, isveç vatandaşı ile evlilik, isveç bayan bulmak, isveçli biriyle evlenmek

Aradığı Kişinin Yaş Aralığı
45-50
Medeni Hali Hiç Evlenmemiş, Boşanmış, Eşini Kaybetmiş
Vücut Tipi Farketmez
Göz Rengi Farketmez
Saç Rengi Farketmez
Fiziksel Engeli Hayır
Eğitim Durumu Farketmez
Geliri Belirtmek İstemiyorum
Çocuğu Olmasın
Sigara Farketmez
Alkol Kesinlikle Almasın
Evleneceği Kişide Aradığı Bilhassar Saygı, Sevgi, Sadakat, Güven, Hoşgörü, Eğitim
Evleneceği Kişinin Memleketinde Yaşamayı Tercih Ediyor mu? Evet
Namaz Kılsın
Mezhebi Hanefi

İsveç Vatandaşı ile Evlenmek

İsveç vatandaşı ile evlenmek İsveç’te oturum izni almak için en kolay yolların başında yer alır. İsveç aile birleşimi bekleme süresi 2020 senesinde 5 yıl olarak belirlenmiştir. Lakin bu şartlar ülkenin vatandaşlığını almak için gereklidir. İsveç vatandaşı ile evlenince rahatlıkla oturum izni alabilirsiniz.

Oturum izni almak için evlilik cüzdanı ile konsolosluğa başvurmanız veya online başvuru yapmanız gereklidir. Daha sonra kararın çıkmasını beklemeniz gerekecektir.İsveç aile birleşimi mülakat soruları içinde eşinizle ne zaman tanıştığınız ne kadar süredir birlikte olduğunuz mevcuttur. Ekstra olarak İsveç kültürü ile alakalı çeşitli sorular da mevcuttur.

İsveç’te evlenmek istiyorsanız, evlilikle alakalı İsveç mevzuatını anlamalısınız.

İsveçli bir evlilik ruhsatı için başvurmadan önce, bilmeniz gerekenler ve birlikteinizde getireceğiniz belgeler. Düğün tarihinizden minimum 9 hafta önce düğününüzün bu yasal yönünü almanızı öneriyoruz.

İlk durağınızın hangi belgeleri sağlamanız gerektiğini doğrulamak için Yerel Vergi Dairesi’nde (Lokala skattemyndigheten) bulunması ve evlenmenize engel olup olmadığına dair soruşturmaya başlaması gerekmektedir (hindersprövning).

Kimlik, Konut ve Belge Gereksinimleri
Orada evlenmek için İsveç’te ikamet etmek zorunda değilsiniz. İsveç, sertifikalı doğum sertifikaları, pasaportlar ve tek bir durum beyanı ile evlenmenin tek veya özgür olduğunuzu ispatlamanızı gerektirir.

Konsolosluk hizmetlerinin çoğu artık bu formu vermediğinden, bir Amerikan iseniz, İsveç’te bir avukat yahut noter hizmetleri (notarius publicus) danışmalısınız.

İsveç’te, tek bir durumun ispatı, Engelsiz Sertifika’dan farklıdır ve her iki belge de gereklidir.

Ayrıca ülkenizin yahut eyaletinizin evlilik lisansı yasalarının bir kopyasını da vermeniz gerekebilir. Eyalet memurluğundan, eyaletinizdeki evlilik yasalarının onaylı bir özünü size vermesini isteyin. Yönetmelikler yetkili bir görevli aracılığıyla damgalanmalı, tarihli, imzalı ve onaylanmış olmalıdır. İsveç vergi makamları düzenlemelerin tercümesini isteyebilir.

“İsveç yasalarına göre, İsveç’te evlenmeyi istemeyen İsveç vatandaşı olmayan tüm vatandaşlar, kendi ülkelerinden medeni durumlarını söyleyen bir belge sunmalıdır. ABD’de ulusal bir kayıt bulunmadığından, eşdeğer bir ülke yok Belge ABD’den alınabilir. Lakin, bazı eyaletler / ilçeler, bir birinin medeni durumuyla alakalı bir belge yahut “Kayıtsız Kayıt” olarak adlandırılabilir. Bulmak için yerel İlçe Müdürünüzün ofisine yahut Hayati İstatistik bürosuna başvurun. Böyle bir belge mevcutsa
Aksi takdirde, olabilecekse, söz konusu belgenin belirli bir durumda bulunmadığına dair yazıya başvurunuz.
İsveç vergi makamları, ABD’den medeni durumla alakalı bir belgenin elde edilmesindeki zorlukların farkındadırlar. Eğer evinizden ve ilçe memurlarından yahut Vital İstatistikleri bürosundan böyle bir belge mevcut değilse, size yazılı bir bildirimde bulunmazsınız. İsveç vergi makamları (Skatteverket) bu gerekliliğinden vazgeçebilir. Vergi yetkilileri ile kontrol ettiğinizden emin olun. ”
Kaynak: USEmbassy.gov

Bekleme periyodu
Yok. Lakin, Engelleme Sertifikası (hindersprövning) evliliğinizden 21 gün önce postalanması gerekebilir. Ayrıca, evlilik tarihinizi ve yerinizi, evliliğinizden bir ay önce bir evlenme görevlisi ile teyit etmeniz gerekmektedir.

Diğer Testler ve Ücretler
Muhtemelen başka sınavlar veya ücretler yoktur, fakat bu, İsveç’in şartlarını yerine getirip getirmeyeceği hususunda ikamet ettiğiniz ülkeye bağlı olabilir.

Ücretler: İsveç’te evlenmenin ücreti yerel bölgeden bölgeye değişir.

Önceki Evlilikler
Eşiniz ölmüşse, ölüm belgesinin tasdikli, noter onaylı bir kopyasını sağlamanız gerekir. Boşanmışsanız, nihai boşanma kararınızın tasdikli, noter onaylı bir kopyasını sağlamanız gerekir.

Bazı kaynaklar, önceki evliliklerin evlilik belgesini de göstermeniz gerektiğini belirtebilir.

Boşanmanızın bir İsveç Temyiz Mahkemesi (Hovrätten) aracılığıyla onaylanması gerekebilir.

Ortak Hukuk Evliliği:
Evlenmemiş çift, evliliğe çok andıran bir ilişki içinde birlikte yaşayabilir. “Sambolagen” birlikte yaşama yasası, ilişki bittiğinde çocuklarla ortak mülkleri ele alır.

Yaş Gereksinimi:
İsveç’te evlenmek için 18 yaşında olmanız gerekiyor.

Evlilik merasimi
İsveç’te bir medeni veya dini bir merasimle evlenebilirsin.

Sivil merasiminizi yerel bölge mahkemesinde yahut belediye binasında alabilirsiniz. Resmi nikah merasimi için düğün tarihinizden minimum iki hafta önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Eğer dini bir merasiminiz varsa, kilisenin evlenmek istediğiniz kilisenin papazı ile görüşmelisiniz. Bu nedenle, kilisenin orada evlenme şartlarını yerine getirdiğinizden emin olun. İsveç’in kurulan kilisesi, birinizin kilisenin bir üyesi olması gerektiğini gerektirir.

Çeşitli
İsveç’te bir evlilik lisansı 4 ay süreyle geçerlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu