Bayan Arkadaş Bul

İnternet Ve Evlilik

İnternet Ve Evlilik, evlilik sitemizde İnternet Ve Evlilik başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… İnternet Ve Evlilik başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

İnternet Ve Evlilik

51Oy Ver.

Ben Sevda Esasen karslııım. 30 Yasındayım yalansız dürüst bır yaşam tarzım var. huzur istiyorum.sadakat olmalı. aile kavramına çok önem veririm. gezmeyı dogayı denızı çok severım. daldan dala konmayı sevmem
Ne arıyorum: yalansız dürüst bır yaşam tarzım var. huzur istiyorum. sadakat çok önemlı.sevgının temelı saygıdan geçer.alalhtan korkan aile bagları kuvvetlı birini arıyorum. herkez için hayırlısı

avrupa almanya evlilik sitesi, türk evlilik sitesi kalpten ve gönülden sevenler, siberalem, evlilik almanyada evlenme

 

İnternet İlişkilerin birevlilikle bitmesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağız

 

Sanal arkadaşlıkların ve bu tür ilişkilerin birevlilikle neticelendiğı ile alakalı son haftalarda çok haber duyuyoruz. Bu birevliliklerin bazıları normal olarak sürdürmekte, bazıları ise kısa süre sonra boşanma ile sonuçlanır. Bir çoğumuzun iddia ettiği gibi, sanal ortam tanışıklığı evliliğin temel taşını sarsar mı? Yoksa, insanlar evliliğini koruyabiliyorlar, bilmeyenler de suçu sanal tanışmalara mı atıyorlar? Arkadaşlık siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızteleri blog bu kez sanal tanışmaların neticesinde kurulmuş olan birevlilikleri yazıyor.

 

 

 

 

 

 

 

İnternet bize ne verdi?

 

 

 

XXI yüzyılda teknolojinin olağanüstü bi hayli hızlı gelişimi bize olumsuzlukları ve artıları ile çok şey kattı, internetin vermiş olduğu bilgi sayesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağıznde her sene yüzlerce gencimiz ülke dışına eğitim almaya gönderildi, bilgi veritabanlarımız genişledi. İnternetin gelişmesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağız bizi hem olumlu, hem de olumsuz anlamda etkiledi. Bazılarımız onu iyi amaçlar için kullandık, bazılarımız zararlı alışkanlıklara baş vurduk. Hatta internet eşimizi bile seçmemize yardım etti, yüzlerce aile kuruldu onun sayesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağıznde, iyisiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağız de oldu, kötüsü de. Biz kötülerden sonuç çıkardık, iyileri örnek almaya çalıştık ve bizim de aramızda bulunan bazı insanlar kendi yarılarını işte bu internetin sayesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağıznde bulabildiler.

 

 

 

Ülkemizde internetin yeni kullanılmaya başlandığı senelerinde bu tür tanışmalar o kadar da önemli kabul edilmiyordu. O vakitlerda internette bunun için çok fazla siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızte yoktu. Eskiden insanlar yüz yüze iletişimden zevk alıyorlardı, ama şimdi sanal iletişim daha çekici. İnsanlar sanal ortamda hislerini daha iyi dile getirdiklerini dile getiriyorlar. Psiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızkolog ve sosyologlar bunu iletişim sorunu ile koordineli olduğunu belirtiyorlar. Hatta bazı sosyologlar internet aracılığı ile iletişimi bireyin gerçek kişisel iletişim kurmasına en büyük engel olarak görüyorlar.

 

avrupa almanya evlilik sitesi, türk evlilik sitesi kalpten ve gönülden sevenler, siberalem, evlilik almanyada evlenme

 

Toplum çif yönlü düşünüyor

 

 

 

Bu yazımız için sosyal ağlardan birinde anket yaptık. “İnternette tanışıp evlenir misiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızniz?” sorusuna 26 kişiden yanıt geldi – 12’siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağız “evlenirim, önemli olan sevgidir” seçeneğini seçti, 5 kişi “belki evlenirim” diye tereddüt etti, 9 katılımcı ise “mutlaka evlenmem” seçeneğine oy verdi.

 

 

 

İnternet aracılığıyla tanışıp evlenenlerin sayısı arttıkça, bu gayeyle oluşturulan arkadaşlık siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağıztelerinin sayısı da artıyor. Şimdi artık ülkemizde de onlarca bu tür siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızte faaliyet göstermektedir. Onların içinde yalnızca birevlilik için olan siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızteler de var, herkes için arkadaşlıklara müsaade edenler de.

 

 

 

Doğrudur, yaşlı nesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızl gençlerin duygu, fikirlerini sanal değil, birbirinin gözüne bakarak, seslerini dinleyerek itiraf etmelerinden yanadır. Ama genç nesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızl sanal ortamda hislerini daha iyi dile getirdiği kanaatindedir.

 

 

 

Birevlilik teklifini internetten edenler

 

 

 

Sosyologlara göre, internette tanışıp evlenmek isteyen çiftlerin ilişkilerinin % 89’unda bu yalnızca bir istek olarak kalıyor. Çünkü onların çevresiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızndekiler bu gibi kararlara halen hazır değiller. İnternette hiç tanımadığınız biri ile tanışıp, onunla evlenmekten ziyade, ilk görüşmeye bile, içinizde korku ve endişe olarak gidiyorsunuz. Çünkü onu şuana dek yalnızca internetten, sanal olarak tanımışsınız. Hatta siz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızze evliliği bile internette teklif etmiş.

 

 

 

Psiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızkologlara göre, internette tanışıp çok kısa bir sürede evliliğe karar verilmesiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağız kabul edilemez. Çünkü insanlar birbirini tanımadan böyle bir karar vermekle hem kendilerinin, hem de gelecekte bu ailede dünyaya gelecek çocuklarının problemlerinin temelini koymuş olurlar.

 

 

 

Uzun senelerdir birbirini tanıyan, hatta 3-dört sene nişanlı kalan çiftler bile birevlilik sırasında sorunlar yaşıyorlar. O nedenle de psiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızkologlar internet arkadaşlıklarının çok kısa bir sürede birevlilikle sonuca varılmasını doğru bulmamaktadırlar. Her iki taraf birbirine yettiği kadar zaman ayırmalı, sanal ortamda olduğu kadar, gerçek yaşamda da birbirleriyle konuşmadan kaçmamalıdır, birbirinin ile ilgili her şeyi öğrenmelidir.

 

 

 

Birevlilik kararı verenlerin gerçek iletişimi son derece mühimdir

 

 

 

Yüz yüze iletişim çok daha iyidir, karşındakinin gözlerine bakmak, hislerini görmek, davranışlarından sonuç çıkarmak gibi bir avantajı mevcuttur. Sanal sohbet eşinin ise kadın yahut erkek olduğundan bile arada biremin olmayabilirsiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızniz. Tabii, ilişkiler ilerledikçe onun kimliğini öğreniyorsun, fakat hislerinden yine de emin olabilir misiz değerli okurlarımıza bilgi aktaracağızniz, içinizde hep bir “belki” olur.

 

 

 

Karşılıklı iletişim sırasında ses tonu, konuşma kültürü, davranış kodeksleri, beden dili, iletişim tarzı gibi birden fazla etkenler göz önünde oluyor, onlar da doğru karar vermekte yardımcı olmaktadır. Bu da tüm durumlarda sanal dünya çapından, bir monitörün ekranından okunan yazılı mesajlardan ve iletişimden daha gerçekçidir.

 

 

 

İnternet arkadaşlıklarının sonu arada birgerçek buluşmalarla bitiyor, uzun zamandan beri tanıdığınız sanal arkadaşınızı gerçekte da görüyorsunuz. Daha sonra onun ile ilgili fikirleriniz ya olduğu gibi kalıyor yahut tüm fikirleriniz alt üst oluyor veya beklenenden daha iyi sonuç ortaya çıkmakta. Sanal mekan arkadaşlıkları mühimdir, ama bu arkadaşlık evliliğe dönüşecekse, daha dikkatli olmak gerekir.A

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu