Evlilik Sitesi

İkinci Evlilik İçin Gerekli Belge Ve İşlemler

İkinci Evlilik İçin Gerekli Belge Ve İşlemler, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde İkinci Evlilik İçin Gerekli Belge Ve İşlemler gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde İkinci Evlilik İçin Gerekli Belge Ve İşlemler ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

İkinci Evlilik İçin Gerekli Belge Ve İşlemler

İkinci evliliğini yapanlar için gerekli belge ve işlemler

Boşanıp tekrar evlilik yapanlar için Nüfus Cüzdanlarının Medeni Hal kısmı halen “evli” yazıyor ise Nüfus Cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde evlilik müracaatları kabul edilmez. Kadınlarda boşanma tarihinin Aile Kütüğüne işlenmesinden 10 ay sonra evlilik yapabilirler.

EVLİLİK BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- 5 er adet resim (Altı ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.) Fotokopi resimler kabul edilmez

2- Nüfus cüzdanlarının (resimli) asılları ve fotokopileri.(Sürücü belgeleri evlilik işlemleri için geçerli değildir.)

3- Sağlık Raporları (Aile Hekimliğinden yahut Devlet Hastanelerinden alınması gerekmektedir. ) Özel Hastane ve Özel Tıp Merkezleri’nden  alınan Sağlık Raporları Aile Hekimliğine onaylatılması durumunda kabul edilir.

4)Çiftlerden herhangi birinin oturdukları İlçe Evlendirme Memurluğuna evraklarla birlikte gidilerek başvuruda bulunulabilir. Çiftler ikametleri dışında bir yerde eğer nikahlarını gerçekleştirecekse ikamet ettikleri ilçe Belediye Evlendirme Dairesinden izin belgesi aldıkları durumunda müracaatları kabul edilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu