Evlilik Sitesi

Gelin Nedimeleri

Gelin Nedimeleri, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Gelin Nedimeleri gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Gelin Nedimeleri ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Gelin Nedimeleri

Gelin nedimeleri ile ilgili bilmeniz gerekenlere bu paylaşımımızda yer verdik.

Düğün hazırlık sürecinin her aşamasında gelinin yanında bulunan nedimeler özellikle de son haftalarda bi hayli popülerleşti. Nedime ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabını bu paylaşımımızda bulacaksınızdır.

Gelinlik seçimi ile başlayan düğün hazırlık sürecinde düğün merasimine kadar olan zamanda işlerin kolaylaşmasını nedimeler sağlamakta. Nedimelerin olması gereken kişi sayısı yoktur. Lakin genelde 5 – 10 olabilir. Türk düğünlerinde nedimelerin işi yurtdışında yapılanın aksine daha basittir. Çünkü genelde yalnızca düğün merasimlerinde bulunmakta kimi nedimeler gelinin yakınları olabileceği gibi kimi gelinlerde son haftalarda yaygınlaşan nedime temin edilen ajanslardan yardım alır. Yani açık söylemek gerekirse biz de işler biraz daha görsellik, göz önü ağırlıklı olmakta. Aynı renk aynı model elbise giyen nedimelerle çekilen fotoğraf fotoğrafları biraz da bu durumu ön plana çıkarmakta. Nedime kıyafetlerinde çoğunlukla pembe, mavi, mor ve lila gibi renklerin tonlarında abiye modelleri tercih edilmekte. Peki, nedimelerin neden aynı renkte kıyafet giyer diye hiç merak ettiniz mi ? Antik Roma zamanında 10 tane nedime ve 10 tane sağdıç olurdu. Nedimeler ve sağdıçlar, gelinle damadın kopyası gibi giyinirlerdi. Bunun nedeni ise şeytani ruhların kafasını karıştırmak ve çifte nazar değmesini engellemekti. Tabii zaman geçtikçe bu inanç yerini yalnızca nedimelerin ve sağdıçların aynı giymesine bıraktı. Zira bu özel günlerinde gelin ve damat dikkat çekmeli.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu