Bayan Arkadaş Bul

Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler

Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler, evlilik sitemizde Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler

evlilik kararı testi, evlilik kararı, Evlilik kararı Almak

Ben zöhre 25 yaşındayım.Evlilik Kararı hususunda kendıme güvenemiyorum ama şansımı denemek istiyorum. izmirde Yaşıyorum. Çok zor güvenen bir insan olarak bir kere güvendim mi onun için herşeyi yapabilirim.Sabırlıyım genel anlamda ama çok bi hayli hızlı sinirlenebilirim.Saygısızlığa düzeysizliğe tahammülüm yok.Fazla seçiciyim.
Ne arıyorum: Sadece arkadaş.İstediğim beklediğim herhangi birşey yok.Benimle konuşacak kişi saygı çerçevesinde konuşmalı.ESprili neşeli bireylerle konuşmanın bana iyi geleceğini düşünüyorum.
Görünüm

Boyum: 156 – 160 cm (61,1 – 63,0 inch)
Göz rengim: Kahverengi
Saç rengim: Kahverengi – Siyah
Figürüm: Orta
Ağırlığım: 61 – 65 kg ( 132.4 – 143.3 lbs)
Hayat
Medeni durumum: Belirtmek istemiyorum
Beslenmem: Fast Food
Sigara durumum: Hayır, daha ağzıma koymadım
İçki alışkanlığı: Hayır
Ana dilim: Türkçe
Egzersiz durumum: Antremansız
Kim ile yaşıyorsun?: Belirtmek istemiyorum
Çocuklarım: Çocuklarım yok
Çocuk isteğim: Emin değilim
Eğitim durumu: Üniversite
İşcilik durumum: İşci
Mesleğim: Tıp/Sıhhat
Din
Akımım: Sünni
Dini yaşamım: Uygulamaya çalışıyorum
Sakalın var mı yahut sakallı bir erkek mi arıyorsun?: Belirtmek istemiyorum
Namazım: Beş vakit
Orucum: Evet, oruç tutuyorum
Kur’an okur musun?: Zaman zaman
Haccım: Hayır
Gıdalardaki katkı maddelerine dikkat eder misin?: Hayır
Dinini değiştirdin mi?: Hayır
Aile değerleri: Muhafazakâr
İlgi alanları
Favori gezi mekanlarım: Belirtmek istemiyorum
Alışkanlıklar
TV alışkanlıkları: Cevapsız kalsın
Evlilik kararı alırken düşünmeniz gerekenler_resim

Evlenmeye karar vermeden önce bunları mutlaka kendinize sormanız gerek…

İnsan aşık olduğunda her şey gözüne toz pembe görünür, fakat zaman ilerledikçe içindeki farklar ortaya çıkmaya başlar.

Bazı konuları başından bilmek, olabilecek hayal kırıklıklarını önleyebilir. Evliliğiniz boyunca aşkınızı ilk günkü gibi koruyabilmek için önemli konuları mutlaka masaya yatırın.

Çocuk istiyor musunuz?

Erkekler ve kadınlar çocuk meselesine farklı yaklaşır. Erkeklerin bu hususta pek acelesi yokken, kadınlar biraz daha sabırsız davranır. Sonuç olarak çocuk olayı sürekli olarak ertelenir. Taa ki kadının ‘biyolojik saati’ alarm çalmaya başlayana kadar. Bu kadar önemli bir meseleyi zamanında, yani ilişkinin başında konuşmak en doğrusu.

Benim görevlerim / senin görevlerin meselesi

Aşık insanlar her şeyi birlikte yapmak ister. Lakin bir süre sonra her iki taraf da hoşlanmadığı işlerden kaçmaya başlar. Oysa her birliktelikte eşler içindeki görev dağılımının tanımlanması, ilişkinin uyumlu ve mutlu devam etmesi yönünden çok mühimdir. Bu sorunun çözümünü kendi haline bırakırsanız, “Her şeyi ben yapıyorum”, “Evin yükü benim omuzlarımda” gibi cümleleri duymanız kaçınılmaz olur.

Günlük hayatta sizi rahatsız eden davranışları var mı?

Düne kadar size tatlı gelen her davranışı ilk sihrini yitirdi mi yoksa? Her gece horluyor, siz de uyuyamıyorsunuz. O ise sizin sabah aynanın önünde uzun süre oyalanmanızdan şikayetçi… İyisi mi siz, bazı alışkanlıklarınızı ilişkinin başında birbirinize anlatın ve gelecekte büyük sürprizlere maruz kalmayın.

Evlendikten sonra da çalışmaya devam edecek misiniz?

Bu konuyu önceden konuşmakta yarar var. Eğer birlikte olduğunuz kişi sizi çalıştırmak istemiyor fakat siz bunu istiyorsanız onunla ‘savaşmak’ yerine aile bütçesi ve kendinizi geliştirmenin önemi yönünden çalışmanın faydalarını anlatın.

Aşk uğruna hangi fedakarlıklara hazırsınız?

Müzik zevkleriniz farklı, onun sinemada görmeye bayıldığı filmler sizin için çok sıkıcı. Bu liste daha sonsuza dek uzayabilir. Birlikte olan iki kişi arada bir sevdiğini kırmamak için yıllarca hoşlanmadığı şeylere katlanır. Lakin fedakarlıklarda bulunan kişi, bir süre sonra ister istemez birlikte olduğu insanı bunlar için suçlamaya başlar. Belki de en doğru davranış; sevdiğiniz insana güzel bir dille, ona olan sevginizin yalnızca onun hoşlandığı şeyleri yapmaktan ibaret olmadığını anlatmaktır.

Geçmişi saklamayın

Genelde çiftler eskide kalan birlikteliklerinden bahsetmeyi sevmez. Belki birlikte olduğunuz kişi geçmişinizi tüm ince ayrıntısına kadar bilmek zorunda değil. Lakin geçmiş hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir ve o zaman her şeyi izah etmek daha zor olabilir. Geçmişinizle alakalı bilinmesi gereken konular varsa, sevdiğiniz insana bunları anlatmanın ilişkinizin karşılıklı güven üzerine gelişmesi yönünden çok önemli olduğunu asla unutmayın.

Hayallerinize ne oldu?

Aşık çiftler, gelecekle alakalı planlar yapmaya ve ortak hayaller kurmaya bayılır. Yine de her şeyi paylaşmak uğruna yalnızca size ait hedef ve hayallerden vazgeçmeyin. Sadece bir ikilinin parçası değil, tek başınıza da bir birey olduğunuzu unutmayın. Yaşam isteğinizi ve coşkunuzu artıracak, yaşamınızı daha da güzelleştirecek plan ve rüyalarınızdan asla vazgeçmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu