Evlilik Sitesi

Evlilik Hazırlığı

Evlilik Hazırlığı, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik Hazırlığı gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik Hazırlığı ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik Hazırlığı

Evlilik hazırlığı süreci nasıl yönetilmelidir ?

 Evlilik teklifi, kız isteme, nişan derken stres ve yoğunlukla unutabileceğiniz, hatırladığınızda ise keşke diyebileceğiniz durumlar olabilir. Hayatınızda ilk kez yaşayacağınız her şeyin mühim ve bir o kadar güzel olmasını istediğiniz bu özel gün de sizin için asistan niteliğinde bir rehber içerik yazdık.

Öncelikle düğün sürecinin her aşamasını, neyin nasıl yapıldığını alternatifleri ile not almanızı öneririz. Düğün mekanının planı ve davetliler içinde unuttuğunuz kimse olmaması için davetli listesi oluşturmalısınız. Bu düğün mekanının rezervasyonu içinde gereklidir. Düğün hazırlık sürecini çoğunlukla gelinler tek başına yönetmek ister. Lakin her ne kadar istekli ve hevesli olsanız da bir şeylerin kötü gitme korkusu ile böyle düşünüp koştursanız da yorulur yetişemezsiniz. Eşinizi de bu duruma dahil etmeli bazı konularda ise profesyonel destek almalısınız. Düğün alışverişi için beyaz eşyadan kuaföre kadar her şeyi not alıp aşamalı olarak tedarik etmelisiniz. Gelinliği son haftaya bırakmak kuaförü son güne bırakmak sizi bi hayli zora sokacaktır. Gelinlik seçimi demişken gelinliğiniz vücut şeklinize, düğünü yapacağınız mevsim şartlarını ve düğünü yapacağınız mekanı esas alarak tercih etmelisiniz. Misal verilecek olursa eğer boyunuz kısa ise göbeğinizin üzerinde başlayan kabarık bir model size daha kısa gösterdiği gibi daha şişmanda gösterecektir. Bunun yerine bel kemiğinizden başlayan akan bir gelinlik modeli sizi daha zarif gösterirken istemediğiniz kusurları da kapatacaktır. Araba, fotoğrafçı ve fotoğraf çekilecek mekanı iki haftadan önce ayarlamanız. Bütün bu düğün çalışmaları bir hafta önceden bitmeli ki son haftayı yalnızca kişisel bakımınıza ve tabi ki balayı bavulu hazırlamaya ayırabilesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu