Evlilik Sitesi

Evlilik Duası

Evlilik Duası, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Evlilik Duası gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Evlilik Duası ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Evlilik Duası

Evlilik duası nedir ? Nasıl edilir ?

Peygamber efendimizin sünnetlerinden olan evlilik birinin kendini haramdan sakınması -nı sağlayan en mühim etkenlerden biridir. Bunu birden fazla hadisi şerif ve ayet emsallarinde de görebilmekteyiz. Dinimiz üzerine hayırlı bir evlilik yapmak isteyenlerin kısmetlerinin açık olması için okunması önerilen dualar mevcuttur. Peki, bu dualar nedir ? Nasıl edilir ?

Kişinin Teheccüd namazını kılıp ardından dua etmesi bi hayli faziletlidir. Gerekli tesbihatlar yaparak salat-u selam getirildikten sonra dua etmek münasiptir. Saf ve temiz duygularla yapılan bu duada yüzünüz kıbleye dönük olmalıdır.

Evlenmek İçin Okunabilecek Dualar Nelerdir ?

-2 rekat namaz kıldıktan sonra 7 defa Fatiha, 7 defa Felak, 7 defa Nas ve 1 defa Ayet-el Kürsü okunup evlilik için niyaz edilebilir.

-Yatsı namazından sonra 6 rekat namaz kılınır. Salat-u selam getirilir ve sonra 7 kez ”Allahumme ente halakteni ve ente tehdini ve ente tut’imuni ve ente tesgini ve ente tümitüni ve ente tuhyini” okunur. Ardından Taha suresinin ilk 12 ayetinin 21 defa okunmasının da evlilik üzerine fazileti bulunmaktadır.

-Cuma günü abdestli bir biçimde 2 rekat tövbe namazı kılıp 18 kez Cuma suresi okunması evlilik için tavsiye edilir.

-Yasin suresinin hayırlı bir evliliğe adım atılmasında vesile olduğu bilinmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu