Bayan Arkadaş Bul

Evlilik bilgileri

Evlilik bilgileri, evlilik sitemizde Evlilik bilgileri başlıklı ilanımıza inceleyebilirsiniz… Evlilik bilgileri başlığı ile arkadaş arayanın detayları..

Evlilik bilgileri

Ben Burçak üniversitede okuyorum, iyi niyetliyim, dürüstüm, dini inancı tam, kişiliği oturmuş olgun bi bayanım,Yaşım 20, sigara alkol kullanmam, ailemle yaşıyorum, aile ilişkilerine önem veririm

Ne arıyorum: Oturup kalkmasını bilen, en önemlisi güvenebileceğim, dürüst, beni yarı yolda bırakmayacak, benle ciddi düşünen, kendine güvenen, üniversitede okuyan yahut üniversite mezunu bi kişi istiyorum yaşamımda!

Evlilik bilgileri

Evlenmek isteyenler, eşlerinin dinimizin dile getirdiği ahlâka sahip olmalarına önem vermelidir. Dış görünüşe aldanıp da yanlış karar vermekten sakınmalıdır. Çünkü evlilik yaşamına başladıktan sonra, geri dönmek zordur ve kötü huylu kimsenin, bundan sonra düzeltilmesi de kolay değildir.

Aradığımız vasıfların çoğu karşı tarafta var ise, karar vermek için yeterli sayılabilir. Lüzumundan fazla ince eleyip sık dokuyan, kendine bir türlü aday beğenemeyen, kolay kolay evlenemez.

Müstakbel eşler birbirinde aradıkları vasıfları bulurlarsa, sonraki devreler için iyi bir başlangıç teşkil eder. Bulunması zaruri lazım olan vasıflar yoksa, (Ben seviyorum) diyen gençlerin, bu yolda şuursuzca hareketlerle ebeveynlerini üzmeleri çok yanlıştır. Ana-babalar da, aranan vasıflar var ise nedensiz yere mesela maddi menfaatler yüzünden gençlerin evlenmesine mani olmamalıdır.

Aşırılıktan uzak durmak gerekir. Dört dörtlük bir talip bulmak zor, hatta imkansızdır. Unutmamalı ki, kusursuz dost arayan dostsuz kalır; noksansız eş arayan eşsiz kalır.

Gençlere tavsiyemiz, salih ana-babanın tavsiyelerine mutlaka uymalıdır! Ana-baba, oğlunun yahut kızının evleneceği insana, evlatlarının gözü ile bakmaz. Acı tecrübelerin verdiği firasetle bakar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu