Evlilik Sitesi

Düğün Salonları Açıldı mı ? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ?

Düğün Salonları Açıldı mı ? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ?, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Düğün Salonları Açıldı mı ? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ? gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Düğün Salonları Açıldı mı ? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ? ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Düğün Salonları Açıldı mı ? Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ?

Pandemi sebebiyle kapatılan düğün salonları ne zaman açılacak ? Düğünlerde uygulanması gereken önlemler nelerdir ?

Vaka rakamının artması ile nişanlar, kına geceleri, nikahlar ve düğünlerin yasaklanıp yasaklanmayacağı günlerdir merak konusuydu. Bilim Kurulunda alınan tavsiye kararları ve Başkan Erdoğan’ın talimatları ışığında İçişleri Bakanlığından düğünler, nişanlar, nikahlar ve kına gecelerine yönelik bir karar alındı. Peki, düğünler yasaklandı mı, iptal mi oldu ?

Daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere , 4 Eylül Cuma günü itibari ile ülke genelinde yapılmasına izin verilmeyecek.

 

Bu doğrultuda 81 ilde

-Nikah merasimi şeklinde yapılabilecek olan düğünler ile nikahların en fazla 1 saat içinde tamamlanmasının sağlanacak.

-Nikah merasimi şeklinde düğün yahut nikah yapılacak düğün salonlarında, sandalye koltuk düzeninin mesafe koşullarına uygun ve dans – oyun pisti alanlarını da kapatacak biçimde oluşturulacak. Ayrıca toplu yemek verilmesi veya her türlü yiyecek-içecek servisi yapılmasına, hiçbir biçimde izin verilmeyecek.

-Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri bireyler ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah merasimlerine katılması yasaklanacak.

-Temizlik, maske ve mesafe kaidelerinın bunun yanında önceden valiliklere gönderilen genelge ile Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde bulunan tüm kural ve önlemlere eksiksiz riayet edilmesi sağlanacak.

-Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72’nci maddeleri ikaznca gerekli kararlar valiliklerce alınarak en geç 04.09.2020 tarihinden bu yana uygulanmaya başlanılacak.

Tedbirlere uymayanlarla alakalı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu