Sohbet

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları, evlilik sitemizde Bol Muhabbetli Sohbet Odaları yepyeni arkadaşlarla tanışın.. Bol Muhabbetli Sohbet Odaları Chat yapabilir ve Bol Muhabbetli Sohbet Odaları Canlı Sohbet, Bol Muhabbetli Sohbet Odaları telefonda sohbet, Bol Muhabbetli Sohbet Odaları görüntülü sohbet, Bol Muhabbetli Sohbet Odaları telegram sohbeti başlatabilirsiniz.

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları Kanalları

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Herkese Merhabalar arkadaşlar kahve bahane Bol Muhabbetli Sohbet Odaları,nda sohbet şahane Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane diyen atalarımız boş yere dememişler toplum olarak zaten sohbeti seven bir milletiz.Bundan dolayıdır ki sohbet üzerine çok sözler yazılmış çok şarkılar dile getirilmiştir.

Bir fincan kahveye, saklanmış sohbet, gel birlikte içelim, diller konuşsun. Nefreti yok ettik, sevgi müebbet, diller yorulursa, kalpler konuşsun hatta arada bir gözlerimiz bile konuşur dilimizin sustuğu yerde gözler devreye girerek bakışları ile konuşur.Hepimizin bir kuyusu var elbet. Ender ine gömdüğümüz endişelarımızı, ihtiraslarımızı, tutkularımızı saklayan, en mahrem sohbetlerimizi paylaşımı yaptığımız, en cesur itiraflarınızı haykırdığımız bir kuyu, utandığımız anılarımızın yatağı.

Endişelerimizin barınağı. Kuyulardan delik deşik olmuş bir yolda, düşe kalka yürür gibi yaşıyoruz yaşamı. Çukur çukur olmuş bir kalple.Biz insanlar dertlerimizi poblemlerimızı kederlerimizi acılarımızı sevinç ve mutluluklarımızı konuşarak sohbetlerde paylaşan insanlarız.insanlar konuşa konuşa anlaşır Hoş sohbet için hoşgörülü olmak lazım.

Dünya kurulduğundan bu yana sohbet üzerine çok söyleşiler şiirler sözler yazılmıştır örnek verecek olursak bunlardan bir taneside yunus emredir.

Yunus Emre Derki

Erenlerin sohbeti, ele giresi değil.
Sohbete kavuşanlar, mahrum kalası değil.

Gezmek gerek her yeri, bulmak için, bir eri,
Sarraf tanır cevheri, herkes bilesi değil.

Bir pınarın yanına, kapalı testi kona,
Kırk yıl orada dura, kendi dolası değil.

Sohbetle parlar iman, talip kazanır irfan.
İnsanı arif yapan, fesi, hırkası değil.

Önce doğru iman et, haramdan el etek çek
Ruha gıdadır sohbet, badem helvası değil!

Dinimizde bile sohbetin önemi mevcuttur.kısacıkta olsa dinimizdeki sohbetin önemini hatırlayalım.

Bol Muhabbetli Sohbet Odaları

Dinimizde sohbetin önemi

Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. chat odaları, birlikte olmak demektir. İnsanın derece yönünden kendinin üzerinde yahut altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla birlikte olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı düzeyde olan sohbet dostlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

Sohbetiniz bol muhabbetiniz tatlı olsun arkadaşlar Bol Muhabbetli Sohbet Odalarından saygılarımla

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu