Evlilik Sitesi

Bir Ömür Evlilik

Bir Ömür Evlilik, Evlilik ve arkadaş bulma sitemizde Bir Ömür Evlilik gibi kıymetli konuyu ele aldık.. Yazımızın detay bölümünde Bir Ömür Evlilik ile alakalı tüm ince ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bir Ömür Evlilik

Bir ömür evli kalmak nasıl mı olabilecek ?

Uzun ömürlü evliliğin temel kuralı saygı olmakla birlikte önemle üstünde durulması gereken bazı değerler de bulunmakta. Evlilik şanstır, evlilik kumardır gibi söylemler olsa da bir çok durum çiftlerin seçim ve insiyatiflerine kalmakta. Her insanın evlilik temennisi bir yastıkta yaşlanmak, rüya gibi birlikteliktir. Lakin yaşamın her evresinde olduğu gibi inişlerin çıkışların, poblemlerin, yaşanması bir kaçınılmazdır. Evliliğin bir ömür mutlu geçmesi için ilişkinin kuvvetli olması gerekir. Peki ilişkinin kuvvetli olması için dikkat edilmesi veya yapılması gereken durumlar nelerdir ?

-Hayallerle başlayan bir çok evlilik şimdilerde çoğunlukla mutsuz hale gelebilmektedir. Bunun en mühim nedeni bireylerin evlilikten fazla beklentilerinin olması. En kötüsü de bireylerin bu beklentilerinin yaşam tarzına uymamasıdır. Dolayısı ile evlilikten beklentinizi büyük tutmayın.

-Kişinin kendi istek ve arzularını anlayamaması bir başkasını anlamasında kuvvetlik yaşatacaktır. Çoğunlukla şiddetli geçimsizlik sebebiyle sonlanan evlilikler, aslında eşlerin birbirlerini anlamaya ve aralarındaki uyumu korumaya çalışmamaları ve birbirlerini kafalarındaki rollere sokma gayretleri sebebiyle bitmektedir. Kendinizi ve eşinizi keşfedin.

– İlişkinin düzenli olması gereklidir. Tartışmalarda yatağın ayrılması boşanma olasılığını artırır.

– Çiftler evlenince, toplumun onlara yüklediği roller ışığında evlilik sürecine sevgililiği birbirlerine yakıştıramazlar. Böylelikle kısa süre önce sevgiliyken yaşadıkları güzel paylaşımları evliliklerine taşıyamazlar. Evlilikle birlikte sevgiliyken yaptıkları davranımlardan uzak duran çiftler zaman içinde yaşamın onlara sunduğu monotonluğu yaşar ve sevgilerini, paylaşımlarını sorgulamaya başlarlar. Yani sevgiliyken yaptıklarınızı tekrarlayın.

-Saygı duymalı ve karşı taraf bir şey anlatırken her zaman iyi bir dinleyici olunmalı. karşınızdakini anlamak istiyorsanız empati yapmanız gerekir.

-Sizin için mühim olan her konuyu mutlaka konuşmalısınız.

Evlilikte yaşanılan poblemleri en yakın çevrenize şikayet mahiyetinde anlatmak ilişkileri olumsuz etkilemektedir.

-Aile saadetini ve birliğini muhafaza etmek ev muhabbetine bağlıdır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu