Sohbet

Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri, Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri Canlı Chat

Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri, evlilik sitemizde Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri yepyeni arkadaşlarla tanışın.. Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri Chat yapabilir ve Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri Canlı Sohbet, Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri telefonda sohbet, Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri görüntülü sohbet, Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri telegram sohbeti başlatabilirsiniz.

Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri Kanalları

Arkadaşlık Ve Dostluk Değerleri

Dostluk ve Arkadaşlık Değerleri, Günümüzde Dostluk ve Arkadaşlık Kavramı, Geçmiş Dönemlerde Yaşanan Dostluklar ve Arkadaşlıklar
İnsan yaşamında Aile değerleri kadar Dostluk kavramlarıda mühimdir. Yaşamın bununla birlikte getirdiği sorunlar ve olumsuzlar durumlar karşısında bireylerin tek sığınakları aileleri ve dostlarıdır.

Dostlar insanlar için o kadar mühimdir ki arada bir ailelerin dahi önüne geçebilir çünkü ailemiz ile paylaşamadığımız konuları dostlarımızla rahatlıkla paylaşabiliriz. Gerçek bir dost, art niyet gözetmeksizin dostunun iyi ve mutlu olmasını ister. Günümüz şartlarında dostluk ve arkadaşlık değerlerine eskisi kadar önem verilmemektedir. Geneli bu değerlendirmenin içerisine sokmuyor olsakta çoğu insanın kişisel menfaatlerini gözeterek çıkar ilişkileri sürdürdüğünü göze çarpıyor. Dostluk ve arkadaşlık ilişkilerine art niyet yada çıkarların dahil edilmesi son derece yanlış bir davranıştır.

Dürüst ve iyi niyetli bir kişi kesinlikle çıkarları uğruna insanları kullanmamalıdır. Dostluk değerlerini geçmiş dönem ve hali hazırdaki döneme göre karşı karşıya geldiracak olursak, bireylerin geçmiş zamanlarda arkadaşlık duygusuna daha fazla önem verdiğini görebiliriz. Dostluk ve arkadaşlık değerlerinin geçmişe göre azalmasını şu biçimde değerlendiriyorum. Geçmiş zamanlarda bireylerin refah düzeyinin iyi durumda olması, aile bağları ve dostluk duygularını güçlendirmiştir. İnsanların geçim sıkıntısı ve poblemlerin uzağında sürdürdükleri kibar hayatlarının en önemli değerleri içinde aile bağları ve dostluk kavramının olduğunu aktarabiliriz.

Bu düşüncemi bir örnekle doğrulamak istiyorum. Günümüzde Aileler çocuklarının akraba ilişkilerinin zayıf olmasından şikayet ederler değil mi? Çünkü onların zamanında Aile, Akraba ve Dostluk değerleri çok daha yüksek önemseniyordu. İnsanlar malesef değişen dünya ile birlikte yaşamın en önemli değerlerini unutmaktadır. Bu durumun önüne geçip dostluk ve kardeşlik duygularına yeniden hayat vermek için kişisel çıkarlar, kıskançlıklar, egolar ve öfke problemlerinden uzak durmalıyız. Sevdiklerinizin mutluluğu ile mutlu olmayı öğrendiğiniz zaman gerçek bir dostluğa sizlerde ilk adımı atabilirsiniz.
Bu yazımda unutulan değerleri yeniden hatırlatmak istedim. Yanlız ve mutsuz bir insan olmak istemiyorsanız, insanlar ile ilişkilerinizi kuvvetli tutmalısınız. Unutmayın insan ilişkileri kuvvetli, çevresiyle barışık bir kişi hayat boyu başarılı ve mutlu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu